Wiktoria's Life

List do mojego rodzeństwa

Kochana siostro, kochany bracie,

czy wy w ogóle wiecie jak bardzo was kocham?

Że nie jestem jedynaczką odczuwałam zawsze jako dar. Moja kochana siostro, jesteś 3,5 lat młodsza ode mnie, łączy nas nasze dzieciństwo. Kochany bracie, jesteś 10,5 lat młodszy. Nasz łączy wszystko dalsze.

Kochana siostro,

nasze wspólne dzieciństwo było znakomite. Ile psot wymyśliłyśmy aby dokuczyć rodzicom. Ile filgli płatałyśmy, ile głópot wymyśliłyśmy! Budowałyśmy nory na placu zabaw jak i w domu, bawiłyśmy się lalkami, jeździłyśmy na rowarach i na rolkach, na sankach. Moje dzieciństwo jest związane z Tobą. Jesteś moją drugą połówką.

W pokoju dziecięcym nie jeden konflikt został roztrzygnięty. Nasze zachowanie społeczne nauczyłyśmy się na sobie. Kłóciłyśmy się, nieraz się nawet biłyśmy (ale zawsze najpierw zdejmowałyśmy okulary!), kochałyśmy się, tuliłyśmy się i byłyśmy obrażone na siebie. Byłyśmy normalnymi siostrami i to było znakomite.

Nikt nie zna mnie lepiej niż Ty, nikt nie towarzyszy mi dłużej niż Ty. Znasz dobre i złe strony mojego charakteru jak nikt inny. To dlatego jesteś moim numerem telefonu w krytycznych momentach aby mi ustawić głowę.

Zawsze się różniłyśmy. Zazwyczaj inni nie przypuszczają że jesteśmy siostrami. Ty zawsze byłaś silną, glośną nie bojącą się niczego i nikogo. Ja byłam cicha, miła, ta która chciała aby każdy ją kochał. Mimo że to ja jestem starszą siostrą to ty byłaś w tej roli. Miałaś od urodzenia taką niesamowitą pewność siebie. Aby ten poziom osiągnąć musiałam dorosnąć do moich lat 20tych.

I nadal się tak różnimy. Ty zrobisz karierę, ja jestem panią domu. Nasze światopoglądy bardzo się różnią, lubimy się kłócić o nie. Ale łączy nas głęboka więź. Wiem że należysz do mnie, niezależnie od naszych różnic. Choć wiesz co? Jednak nasza miłość do książek nas łączy. I do podróż. No i do języków. Hm. Tak jest chyba idealnie. Naszę różnice nas uzupełniają, nasze wspólości nas zespawają.

Jest jeszcze jednak jedna rzecz którą muszę głośno wypowiedzieć: jak mogłaś sie aż tak daleko wyprowadzić? Wracaj!! Natychmiast! Ale tak na prawdę to się bardzo cieszę że znalazłaś szczęście w Dreznie. Ale tęsknie za Tobą.

Na prawdę.

Geschwister

Kochany bracie,

nawet sobie nie wyobrażasz jak bardzo pamiętam mamy ciąże. Jak miała coraz większy brzuch. Jak w końcu pojechała do szpitala i my u znajomych czekaliśmy na informacje od taty. Dostałyśmy młodszego brata! Ale satysfakcja mając lat 10 i prawie 7! Wigilia odpadła w tym roku ale tato zanióśł do szpitala małą sztuczną choinke więc świętowaliśmy Wigilię u was w pokoju szpitalnym.

A dzisiaj? Kawał chłopa stoi przede mną. 20 lat. Mój braciszek wydoroślał. Mieliśmy 8 wspólnych lat zanim się wyprowadziłam. Byłam nieraz wredna do Ciebie, nie zainteresowana Tobą. Nie lubiłam Cię jak nie mogłam spotkać się z przyjaciółmi bo musiałam na Ciebie uważac. Mam nadzieję że mi wybaczyłeś. Byłam nastolatkiem i strasznie zakłopotana samą sobą.

Od paru lat mamy znakomity kontakt na tym samym poziome. Prowadzimy ciekawe i interesujące rozmowy. Jesteś jeden z niewielu mężczyzn z którymi można gadać gozinami przy telefonie. Jakie to szczęście że nam się nigdy tematy nie konćzą! Uwielbiam Twój swobodny sposób bycia. Nieraz zadroszcie Ci tego troche. Mimo że wiesz czego chcesz w życiu nigdy nie jesteś sztywny. Mało się przejmujesz. To Cię różni od Twoich sióstr. Ale to być może dlatego bo jestes mężczyzną a nie kobietą.

Powiedziałam Ci już że jesteś najlepszym wujkem na świecie dla mojej córeczki? Codziennie udawadniasz że jesteś znakomitym pedagogiem. Kochasz dzieci ponad wszystko i jestem przekonana że któregoś dnia nie będziesz tylko najlepszym wujkiem na świecie ale i najlepszym tatą na świecie. Twoje wyczucie do dzieci jest jednorazowe. Podziwiam to.

Jesteś dopiero na początku Twojej drogi jako dorosły człowiek. I jak narazie super Ci idzię! Należysz do tych dobrych. Zachowaj to sobie.

Na prawdę.

Od waszej starszej siostry

Schreibe einen Kommentar

Your e-mail will not be published. All required Fields are marked

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.